XXIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

XXIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

W miniony weekend majowy (29.04 – 3.05.2018), w Krakowie odbyły się XXIX Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Uczestniczyli w nich również młodzi siatkarze z bydgoskiego SALOSU, uczniowie Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego „Collegium Salesianum” w Bydgoszczy.

W sobotę wieczorem dotarliśmy do Krakowa. Następnego dnia, po pierwszych rozgrywkach uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej inaugurującej to niezwykłe wydarzenie. Nie zabrakło nas również na przemarszu po ulicach dawnej stolicy Polski. Po wielu zmaganiach z innymi drużynami, zajęliśmy trzecie miejsce, pokonując wcześniej m.in. drużyny z Krakowa czy Łodzi. Niestety szczęścia zabrakło nam w pojedynkach z Belgami i Litwinami. Mamy jednak nadzieję, że z następnych zawodów powrócimy ze złotem!

Oczywiście w trakcie trwania Igrzysk, nie zabrakło innych atrakcji. Mieliśmy okazję przejechać się meleksami po ulicach Krakowa, czy też odwiedzić dawny obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Drużyna uczestniczyła również w wieczorze modlitewnym w Sanktuarium w Łagiewnikach i Międzynarodowym Pikniku Salezjańskim.

Zawiązaliśmy wiele nowych znajomości, m.in. z drużynami z Ełku, Lublina czy Łodzi. Poznaliśmy naprawdę niesamowite osoby, z którymi mamy nadzieję spotkać się na boiskach i parkietach obiektów sportowych.

Z pewnością był to niezwykły czas, który na długo pozostanie w naszych głowach. Wszystko odbywało się zgodnie z myślą Św. Jana Bosko: „kiedy boisko jest żywe, diabeł jest martwy”. Niezmiernie cieszymy się, że mieliśmy możliwość uczestnictwa w tym niezapomnianym wydarzeniu. Serdeczne podziękowania kierujemy przede wszystkim do prezesa bydgoskiego SALOSU – Pana Marka Sikorskiego, naszej Trenerki – Pani Joanny Ziętak, naszych rodziców oraz wszystkich sponsorów.

Skład drużyny: Antoni Daniel, Dominik Hejnowicz, Grzegorz Kapka, Robert Kaptur, Filip Koguc, Konrad Majer, Jan Sokala, Dominik Uszko, Kornel Ziętak.

Trener: Pani Joanna Ziętak

Sprawozdanie zredagował: Jan Sokala

Galeria zdjęć

[flickr_set id=”72157668976122238″]

No Comments

Post A Comment