Wakacje z ks. Bosko – Tęczowa Liguria 2016

Wakacje z ks. Bosko – Tęczowa Liguria 2016

Liguria, dar niebios, tworzący jedno z piękniejszych wybrzeży jakimi może poszczycić się Europa.
Arcobaleno „Łuk Tęczy”, 340 kilometrowy pas wybrzeża liguryjskiego rozciągający się od Monte Carlo na zachodzie po La Spezię na wschodzie.

Ligurie warto pokochać, wystarczy spojrzenie, by zadziwić się zielenią gaju piniowego, żółcienią mimoz, czerwienią kwiatów, błękitem nieba i morza.
Zanim dotarliśmy do tego tęczowego regionu, zatrzymaliśmy się w stolicy Austrii, Wiedniu.
Dzięki przewodniczce , p. Małgorzacie, mogliśmy cofnąć się do okresu panowania dynastii Habsburgów, do cesarza Franciszka Józefa I, do cesarzowej, zwanej pieszczotliwie Sisi, do Jana III Sobieskiego.
Spacerując po historycznym centrum miasta wrażenie zrobił na nas Hofburg, Bergtheater, Ratusz, pomnik Marii Teresy czy Katedra św. Stefana.
Plażowanie i kąpiele w morzu i basenie, spacery, wycieczki na Lazurowe Wybrzeże i zwiedzanie Monte Carlo, Monaco, Nicei, Cannes, malowniczo położonego miasteczka Saint Paul de Vence i San Remo to program pobytu w hotelu Riwiera w Pietra Ligure, miasteczku wznoszącym się na stoku ponad wysadzaną palmami promenadą oraz starówką.
Marzenia się spełniają…
„Spóźniony sen…”, „Daj mi Duszę, resztę zabierz…”
Spotkanie z ks. Bosko w Turynie.
Msza święta w Bazylice Maryi Wspomożycielki, sprawowana przez salezjanina, ks. Wojciecha. Skupienie, wzuszenie, łzy.
A na deser Gardaland z licznymi atrakcjami: Baby Canoe, Baby Cavalli, Baby Corsaro, Blue Tornada, Colorado Boat, Fuga de Allantide czy ICE AGE 4D.
Wspaniała, niezapomniana przygoda, z SUPER salezjańskimi uczestnikami i troskliwą kadrą: p. Polą Łuczką, p. Katarzyną Wiertlewską, ks. Wojciechem Mielewczykiem i kierownikiem p. Markiem Sikorskim.

Galeria zdjęć

Otwórz galerię

No Comments

Post A Comment