Wakacje z ks. Bosko – Słoneczna Hiszpania

Wakacje z ks. Bosko – Słoneczna Hiszpania

W tym roku wakacje z ks. Bosko upłynęły w słonecznej Hiszpanii. Uczestnicy spędzili 13 wspaniałych dni odpoczynku.

W drodze na południe Europy, zatrzymaliśmy się w Eurodisneylandzie, gdzie spędziliśmy cały dzień bawiąc się, korzystając z różnych parkowych atrakcji w Fantasylandzie, Discoverylandzie, Adventurelandzie, Frontierlandzie.

Kolejny dzień to stolica Francji – Paryż. Wjazd na Wieżę Eiffla, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Luwr i kościół ST. – Eustache, Centrum Georges Pompidou.

Po nocnym przejeździe znaleźliśmy się na Dzikim Wybrzeżu, w Lloret De Mar.
Super hotel Evenia Olympic Park ****, z bogatym zapleczem sportowym: baseny, korty, stoły do tenisa stołowego, bilard.
Szaleństwo kąpieli słonecznych morskich i nocne dyskoteki i niezapomniane romantyczne spacery po urokliwych uliczkach Lloret i te wieczorne, kiedy to w niesamowitej scenerii zachodzącego słońca nad Morzem Śródziemnym, kończyliśmy dzień wspólną modlitwą i salezjańskim słówkiem ks. Pawła.

W programie naszego wypoczynku była Barcelona ze słynną Sagradą Familią – symbolem miasta, Parc Guell, Katedra Santa Eulalia, ulica Ramola. Dla fanów Barcelony wydarzeniem stał się pobyt na Camp Nou. Dzień zakończyliśmy na pokazie magicznych Fontann.

Przeżyciem duchowym było spotkanie w Monserrat z Czarną Madonną – opiekunką Katalonii.

Chwilą odpoczynku były wycieczki do Tossa de Mar, miasteczka z dobrze zachowanym średniowiecznym starym miastem i Blaness ze słynnym na cały świat ogrodem botanicznym Marimurtra.

Ostatni dzień naszej przygody to Lazurowe Wybrzeże, palmy nad morzem koloru indygo, wysoko położone tereny z alpejską roślinnością.

Zatrzymaliśmy się w Cannes aby poczuć oddech Festiwalu Filmowego, pospacerować po Boulevard de la Croisette, szerokiej, okazałej alei obsadzonej palmami i piniami. Drogie mieszkania, luksusowe jachty, najdroższe i luksusowe samochody, Grand Casino Monte Carlo, raj podatkowy, to nie tylko wizerunek Monaco. Palais du Prince, Katedra św. Mikołaja, Muzeum Oceanograficzne to bez wątpienia największe atrakcje Księstwa, będącego po Watykanie najmniejszym suwerennym państwem świata.

I na zakończenie tenisowa przygoda – spotkanie z najlepszym polskim tenisistą Wojciechem Fibakiem. Cóż za radość, wspólne zdjęcia. Nasz wypoczynek trwający 13 dni, pozostanie w naszej pamięci na zawsze, jako wspomnienie najlepszych wakacji pod hiszpańskim słońcem.

Uczestniczka – Joanna Kałamaja

Galeria zdjęć

[shashin type=”albumphotos” id=”40″ size=”xsmall” crop=”y” columns=”6″ caption=”n” order=”source” position=”center”]

1 Comment
  • Natala :)
    Posted at 18:25h, 12 października Odpowiedz

    Panie Marku dlaczego tak mało zdjęć .? 🙁
    I w Hiszpanii i w Św.Lipce zrobił pan tyle super zdjęć a tak mało Pan wstawił 🙁
    Pozdrawiam i czekam na więcej :)))

Post A Comment