Tajemnicza, niespokojna Kraina Tysiąca Jezior

Tajemnicza, niespokojna Kraina Tysiąca Jezior

Bardzo ciekawie było podczas tegorocznej wakacyjnej akcji „Wakacje z ks. Bosko”, w malowniczej, słynącej z Sanktuarium Maryjnego, Świętej Lipce.
I turnus, piękna słoneczna pogoda przeplatana szkwałem mazurskim i gradobiciem. Natomiast II turnus deszczowy.

Wszystkie te anomalie pogodowe rekompensował bardzo atrakcyjny program. Wycieczki autokarowe do Reszla, Kętrzyna i Gierłoży, do Mikołajek,połączone z rejsem po jeziorze Śniardwy i szaleństwem w Parku Wodnym Tropicana, zwiedzanie pasieki połączone z degustacją miodu.

Jako że ośrodek „Watra” położony jest nad samym jeziorem Dejnowo nie mogło zabraknąć atrakcji wodnych pod czujnym okiem personelu WOPR-u, z panem Wiktorem na czele. Do dyspozycji mieliśmy motorówkę, kajaki, rowery wodne, łodzie.

Atrakcją dla salezjańskich uczestników była przejażdżka quadem, rywalizacja paintballowa czy strzelanie z łuku i wiatrówki.

Piłkarze, przygotowując się do zbliżającego się sezonu sportowego, mieli do dyspozycji boiska ze sztuczna murawą. Codziennością dla nich były treningi, począwszy od porannej zaprawy, sparingi z okolicznymi drużynami.

Oczywiście nie mogło zabraknąć dyskotek, ognisk z pieczeniem kiełbasek. A w ostatnim dniu niespodzianka. Ogłoszenie głosowania na najmilszą i najmilszego. Wśród najmłodszych wyróżnieni zostali: Ania Tomecka i Mikołaj Kitliński, natomiast wśród starszych uczestników: Wiktoria Dąbrowska i Andrzej Tarbicki.
Najlepszymi sportowcami zostali: Paweł Firch i Aleksandra Formella.

Kadre opiekuńczo-wychowawczo – trenerską tworzyli: Teresa Stachniczek, Katarzyna Nehring, Anna Tomaszewska, Kinga Mastalerska, Kamila Sikorska, Katarzyna Wiertlewska, Tomasz Robacki, Dariusz Ceglarski, Ryszard Kawicki. Kierownikiem obozów był Marek Sikorski.

Galeria zdjęć z I turnusu

[shashin type=”albumphotos” id=”41″ size=”xsmall” crop=”y” columns=”6″ caption=”n” order=”source” position=”center”]

Galeria zdjęć z II turnusu

[shashin type=”albumphotos” id=”42″ size=”xsmall” crop=”y” columns=”6″ caption=”n” order=”source” position=”center”]

No Comments

Post A Comment