Kursokonferencja szkoleniowa Akademia Piłkarska Grassroots 2013

Kursokonferencja szkoleniowa Akademia Piłkarska Grassroots 2013

3 grudnia 2013 r. w hali widowiskowo-sportowej w Janikowie odbyła się kursokonferencja szkoleniowa Akademia Piłkarska Grassroots 2013, której organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z Kujawsko Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej.

W trakcie kursokonferencji wysoko kwalifikowana grupa trenerów, przybliżyła w postaci wykładów oraz zajęć praktycznych sposoby podnoszenia sprawności ruchowej oraz umiejętności specjalnych w piłce nożnej dzieci i młodzieży. Prelegentami byli trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Dorna U-21 oraz Robert Wójcik U-17. W kursokonferencji wzięli udział także trener DFB były reprezentant Polski Dariusz Szubert, Michał Kazanowski PZPN oraz dr n. m. Łukasz Sielski i trener Krzyszof Wasilkiewicz.

W kursokonferencji wzięło udział ponad 250 osób – wśrod nich trenerzy, osoby pracujące w klubach sportowych, nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy sportu oraz studenci.

Sesja wykładowa obejmowała następujące zagadnienia: zmiany w prawie po wejściu w życie ustawy deregulacyjnej, unifikacja szkolenia dzieci i młodzieży, prewencja i leczenie urazów u młodych piłkarzy, „Gry i zabawy z piłką” oraz „Piłka Nożna Jutra” – założenia merytoryczne, testy sprawności piłkarskiej – założenia merytoryczno-organizacyjne.

Podczas II części szkolenia zaprezentowano i mówiono wybrane środki treningu indywidualnego z napastnikami, Testy Sprawności Piłkarskiej, Pokazowe ćwiczenia z publikacji „Gry i zabawy z piłką” oraz „Piłka Nożna Jutra”, oraz wybrane środki treningowe w szkoleniu dzieci i młodzieży do stosowania na orlikach i małych boiskach. W sesji praktycznej udział wzięli piłkarze Klubu Sportowego Unia Janikowo, którzy przygotowani zostali przez trenerów: Jana Plewę, Krzysztofa Wikarskiego, Arkadiusza Zaleskiego oraz asystenta Dariusza Lewandowskiego.

Bydgoski SALOS reprezentowany był przez trenerów: Ryszarda Kawickiego, Janusza Kochańskiego, Mateusza Wabnyca i prezesa Marka Sikorskiego.

Galeria zdjęć

[shashin type=”albumphotos” id=”73″ size=”xsmall” crop=”y” columns=”6″ caption=”n” order=”date” position=”center”]

No Comments

Post A Comment