Aktualności
27
04
2014

Uroczystość zakończenia XIX edycji STPN

Uroczystą Mszą świętą sprawowaną przez Proboszcza parafii św. Marka, wiceprezesa SL SALOS RP w Bydgoszczy, ks. Jana Sikory, w koncelebrze ks. Wacława Dokurno z SALOS PRZECZNO i ks. Mirosława Hyzaka z Collegium Salesianum w Bydgoszczy, zakończono XIX edycję Salezjańskiego Turnieju Piłki Nożnej.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyły 44 drużyny, w tym 5 drużyn dziewcząt. Zgłoszono 490 zawodników i 49 dziewcząt. W okresie od 5 stycznia do 12 kwietnia 2014 rozegrano 125 spotkań, strzelono 1063 bramki.
Jako pierwszy na liście strzelców znalazł się Mateusz Banaszewski z GWIAZDY BYDGOSZCZ I, a ostatnią bramkę w turnieju strzelił Paweł Firch z drużyny SALOS BOSKO.

Medale, puchary, statuetki, nagrody rzeczowe, dyplomy wręczali: wiceprezes Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Dom”, Barbara Warszawska, przedstawiciel Prezydenta Miasta Bydgoszcz, Marek Wiśniewski, redaktor Expressu Bydgoskiego, Tadeusz Nadolski, wiceprezes SL SALOS RP w Bydgoszczy, ks. Janusz Sikora, prezes SL SALOS RP w Bydgoszczy, Marek Sikorski.

Rzęsiste brawa otrzymali organizatorzy salezjańskiego turnieju: Piotr Górski, Ryszard Kawicki, Janusz Kochański i czuwająca nad zdrowiem uczestników zmagań piłkarskich, Zofia Gembarska.

Podziękowania kierowane były także do Przyjaciół SALOS-u, Darczyńców, którzy doceniając „Wychowanie przez Sport” wsparli wspaniałe sportowe przedsięwzięcie.

Dziękujemy: Radzie Nadzorczej MSM „Dom”, Prezydentowi Miasta Bydgoszczy, Radzie Osiedla Tatrzańskiego, PAAK, Baalbek, InfoFordon.

Szczególne podziękowania kierujemy do patrona medialnego: Expressu Bydgoskiego, w osobie p. Jerzego Drozdowskiego.

Dziękujemy p. Waldemarowi Zajączkowskiemu za przekaz informacji na stronie SALOS-u, i p. Waldemarowi Mattya za wspaniałe zdjęcia z XIX edycji i przekaz informacji i zdjęć na Facebooku.

Rocznik 2007/MŁ

Tabela końcowa:

1.
SALOS ŻAKI


Skład drużyny: Jakub Adametz, Przemysław Stala, Antoni Tomaszewski, Kamil Tomaszewski, Jan Skonieczny, Brajan Starzomski, Oskar Kargulewicz, Bartosz
Stala, Maciej Halczuk, Sebastian Kępski, Pawel Kulas, Roman Olborski.

Trener: Tomasz Skonieczny

2.
GWIAZDA BYDGOSZCZ

3. GRYFUSIE

  1. JP2

Najlepszy zawodnik:

Jan Skonieczny SALOS ŻAKI

Najlepszy strzelec:

Jan Skonieczny SALOS ŻAKI

Najlepszy bramkarz:

Kajetan Krzanowski GRYFUSIE

Rocznik 2005/MŁ

Tabela końcowa:

  1. SPTS SALEZJANIE


Skład drużyny: Michał Wieczorek, Jakub Jaciubek, Michał Arendt, Wojciech Jędrzejczyk, Franciszek Handke, Mateusz Mazur, Michał Maciaszek, Jakub
Prywiński, Mateusz Cirson, Wiktor Majer, Krzysztof Glugla, Kamil Szczurowski, Jakub Szelągowski.

Trener: Marek Sikorski

  1. GWIAZDA BYDGOSZCZ I
  2. GWIAZDA BYDGOSZCZ III
  3. SALOS MALUCHY

Najlepszy zawodnik:

Mateusz Mazur SPTS SALEZJANIE

Najlepszy strzelec:

Mateusz Mazur SPTS SALEZJANIE

Najlepszy bramkarz:

Michał Wieczorek SPTS SALEZJANIE

Rocznik 2003/MŁ

Tabela końcowa:

1.
SPTS BOSKO


Skład drużyny: Antoni Federowicz, Kacper Suty, Jan Makowski, Mateusz Dąbrowski, Paweł Firch, Mikołaj Kawczyński, Jakub Sudrawski, Paweł Skibicki,
Oliwier Dolski.

Trener: Marek Sikorski

2.
SALOS ZŁOTORIA

3.
SALOS BELLERDRUK

4.
SALOS PRZECZNO

Najlepszy zawodnik:

Jan Makowski SPTS BOSKO

Najlepszy strzelec:

Jan Makowski SPTS BOSKO

Najlepszy bramkarz:

Paweł Brzozowski SALOS BELLERDRUK

Rocznik 2001/MŁ

Tabela końcowa:

1.
BACH BRĄCHNOWO


Skład drużyny: Igor Stawicki, Kornel Mucha, Mateusz Grygiel, Kacper Raciniewski, Mateusz Skonieczny, Dominik Sala, Filip Mierzejewski, Piotr Brzoska,
Krystian Kowalski, Szymon Wiśniewski, Julia Blachowska.

Trener: Łukasz Rząd

2.
SPTS TOPORZANKA

3.
SALOS PRZECZNO

4.
LSO ŚW. MAREK

Najlepszy zawodnik:

Szymon Wiśniewski BACH BRĄCHNOWO

Najlepszy strzelec:

Szymon Wiśniewski BACH BRĄCHNOWO

Najlepszy bramkarz:

Ryszard Piasecki SPTS TOPORZANKA

Rocznik 1998/MŁ

Tabela końcowa:

1.
GTS POLONEA


Skład drużyny: Jakub Chmielewski, Jakub Cichocki, Kacper Galas, Fryderyk Kulczewski, Jędrzej Lewandowski, Jakub Majewski, Adam Porażyński, Jakub
Wątorek,

Oskar Wątorek, Jakub Wilk.

Trener: ks. Wojciech Mielewczyk

2.
GM 7

3.
KS KATOLIK

4.
SPARTA BYDGOSZCZ I

Najlepszy zawodnik:

Aleksander Hoffmann KS KATOLIK

Najlepszy strzelec:

Dawid Lamenta GM 7

Najlepszy bramkarz:

Kacper Galas GTS POLONEA

Najskuteczniejsze drużyny w wykonywaniu rzutów karnych:

2007/młodsi JP2

2005/młodsi SP 12

2003/młodsi GWIAZDA BYDGOSZCZ I

2001/młodsi UKS TĘCZA I

1998/młodsi GM 48


Najlepsza zawodniczka:

Agata Leśniewska UKS TĘCZA

Wyróżnienie „za Serce do gry”

Piotr Gałka SALOS PRZECZNO

Stanisław Wojciechowski GRYFUSIE

Michał Arendt SPTS SALEZJANIE

Michał Szymanowski GWIAZDA BYDGOSZCZ

Tomasz Adamowski LSO ŚW. MAREK

Galeria zdjęć

[shashin type=”albumphotos” id=”87″ size=”xsmall” crop=”y” columns=”6″ caption=”n” order=”date” position=”center”]

Stowarzyszenie Lokalne SALOS RP w Bydgoszczy

mareksikorski-salos@o2.pl
© 2016. Wszystkie prawa zastrzeżone.